אבן ירושלים

חיפויים במחירים שלא תמצאו במקום אחר! נסו וגלו!

הידעתם שיש בירושלים חוק אשר קובע כי כל המבנים יהיו אחידים מבחינה חיצונית באמצעות אבן ירושלים? אבן ירושלים או אבן ירושלמית היא כינוי לאבן גיר קשה אשר משמשת לבנייה בירושלים ובסביבתה. צבע האבן נע בין צהוב לאדמדם ומחירה של האבן המקורית יחסית גבוה, כיום השימוש העיקרי של אבן ירושלמית נעשה באמצעות האבן החברונית.

למה משמשת אבן ירושלים?

כיום השימוש העיקרי של האבן יהיה לצורך חיפוי חיצוני של מבנים, קירות תומכים, גדרות, מעקות ועוד… נוסף על כל, מקומות בעלי היסטוריה או מקומות מטעם המדינה לרוב יהיה בעלי חיפוי של אבן ירושלמית. מלבד לכך, היום כבר ניתן לראות שימוש באבן ירושלמית לצורך עיצוב רהיטים, דקורציה, ריצוף ועוד. יש הבדל בין האבן המקורית אשר נחצבה מאבן מיזית יהודית לבין אבנים ירושלמיות מלאכותיות אשר נוצרו מחומרים צמנטיים, אך עדיין מקנים לנו מראה אותנטי ואמיתי.

סוגים שונים

כפי שציינו צבע אבן ירושלים נע בין צהוב לאדמדם, לכל צבע או סוג יש את השם שלו ואיפיון אחר אשר בא לידי ביטוי בטיב החומר, עמידות וסוג שימוש. לפניכם 5 סוגים שונים של אבני ירושלים:

קאקולה

אבן ירושלמית הנחשבת ליחסית רכה ונוחה לעיבוד, אבן זו מתאימה בעיקר לדקורציה וצבעה יחסית בעל מנעד רחב הקרוב לאדמדם. ניתן למצוא את סוג זה באזור הר הזיתים.

מיזי יאהודי

אבן זו בעלת גוון עתיק, ניתן לראות שימוש רב באבן הזו ביפו העתיקה וכמובן בירושלים בשכונות הישנות יותר. סוג זה בגוון אפור כהה ומעט צהבהב לעיתים.

מלאק

אבן ירושלמית נוחה לעבודה ומאוד פופולרית בקרב הרוכשים לצורך מדרגות, קירות, חיפויים וכד'. בדרך כלל העיצוב הפופולרי הוא על ידי שיוף אחיד של הקיר עד לקבלת שכבה אחידה, צבע האבן מתאפיין בגוון לבן, לבן אפרפר.

מיזי אמהאר

אבן ירושלמית קשה יחסית וגם יקרה, אבן זו נחשבת לגולת הכותרת בקרב חובבי אבני ירושלים. הצבע של סוג זה בדרך כלל בגוון אדמדם בהיר.

דיר יאסיני

אבן זו נחצבת באזור דיר יאסין וצבעה יהיה בגוון אדום, אבן זו פחות פופולרית מיתר האבנים אך לה גוון ייחודי.

רוב הסוגים שציינו זה עתה משמשים בעיקר לצורך ריצוף, מדרגות, ואריחי גגות. לעיתים מגיעים אלינו לקוחות אשר חוששים מהשימוש באבן שאינה טבעית לחלוטין, הפחד שלהם נוצר משמועות על בלאי, נראות מלאכותית ועוד… אנו כאן כדי להסיר לכם כל חשש. אבן ירושלים, בין אם טבעית או לא אשר נוצרת ונחצבת אצל אנשי מקצוע מומחים תמיד תראה מקורית, איכותית ומושכת עין. תוכלו לבחון את עצמכם במעמד הרכישה ונחשו איזו אבן מקורית ואיזו לא, כמובן בלי להרים את האבן (המשקל מסגיר את התשובה). בסופו של דבר אתם צריכים אבן שתתאים לכם לעיצוב הכללי של הבית, ואת זה אפשר למצוא רק במקום מקצועי.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקנת חיפויים מעוצבים

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפים שיעזרו לכם לבחור שיש למטבח

מתכוננים לרכישת שיש למטבח? בוודאי שמתם לב לכך שיש הרבה מאוד סוגים ודגמים ששונים האחד מהשני כמעט בהכל – החל מהמראה ועד לתכונות החומר ולדרגת

מאפיינים של עיצוב בית בסגנון מודרני

עיצוב בית מודרני הוא למעשה, שם אחר לעיצוב עכשווי, ולכן מכיל את כל "מה שחם עכשיו". ועם זאת, ישנם עקרונות מסוימים שממשיכים להתקיים למרות השינויים

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו