איך בוחרים קונסטרוקטור?

חיפויים במחירים שלא תמצאו במקום אחר! נסו וגלו!

 

לפני שאנחנו מתחילים בתהליך בנייה של תוספות למבנה קיים או הקמת מבנה חדש, אנו פונים למהנדס בניין – קונסטרוקטור. הקונסטרוקטור מתמחה בשלד המבנה ובתכנונו, בעיקר ברמה הפרקטית והבטיחותית, והוא ילווה את כל התהליך משלב התכנון, לשלב הבנייה ועד לסיום התהליך ואישור המבנה. הקונסטרוקטור מיישם את עבודת התכנון של האדריכל בצורה הבטוחה, היציבה והחזקה ביותר. גם במידה ומדובר בתוספת לבנייה, הקונסטרוקטור שנבחר יתכנן כיצד תתווסף התוספת בצורה שתשלים את המבנה הקיים באופן בטוח ויוודא שהליך הבנייה תקין ותואם להנחיותיו. כמו כל בעל מקצוע, חשוב לנו לבחור את האיש המתאים לעבודה. במקרה של עבודה עם קונסטרוקטור הדבר חשוב במיוחד שכן קונסטרוקטור אחראי באופן ישיר על הבטיחות של המבנה ובאופן עקיף על כל מי שמשתמש בו. אז איך בוחרים קונסטרוקטור מנוסה, מקצועי ואמין?
ברמת הנסיון, לרוב קונסטרוקטור יתחיל את דרכו ויצטרף למשרד קיים של בעלי מקצוע. לא סביר שקונסרטקטור מתחיל יפתח בדרך עצמאית לפני שיקבל נסיון. לכן, מומלץ לעבוד עם קונסטרוקטור בעל שלוש-ארבע שנות נסיון. חשוב לוודא שהקונסטרוקטור הנבחר התנסה בעברו בעבודות דומות לצורך הספציפי שלנו, שכן בניית מגדל משרדים היא שונה במהותה מפירוק קיר או הוספת מרפסת. גם הנדסאי בניין ללא התמחות במבנה יכול עקרונית לשמש כקונסטרוקטור, אך במקרה כזה הוא מוגבל לגודל המבנים אותם הוא מאושר לתכנן. לכן, חשוב להתאים את ההכשרה והנסיון לפרוייקט הספציפי.

המלצות לבחירת קונסטרקטור

כמו בבחירה של כל בעל מקצוע, מומלץ לקבל המלצות ממכרים או מביקורות באתרי אינטרנט שונים לגבי שירותיו של הקונסטרוקטור הספציפי. מומלץ אפילו לפנות ללקוחות מהעבר, שיוכלו לעדכן אתכם לגבי מצב המבנה שנים לאחר התהליך. כפי שצוין פה, תפקידו של קונסטרוקטור של סטטיקה הנדסה הוא קריטי בכל הנוגע לבטיחות, לכן במקצוע מהסוג הזה במיוחד חשוב לדרוש לראות את הרשיון של בעל המקצוע, ולא לקחת כמובן מאליו את קיומו.  בבואכם לבחור קונסטרוקטור מומלץ לבחור בקונסטרוקטור בעל 3 שנות נסיון לפחות, ספציפית בתחום בו אתם צריכים ליווי. כזה שמציג לכם רשיון בתוקף, ומומלץ על ידי מכרים או ביקורות אמינות באינטרנט. אך מה לגבי המחיר? לרוב גם המחיר הוא פרמטר חשוב בקבלת ההחלטות.

אילו שירותים קונסטרקטורים מציעים ומה העלויות?

השירותים אותם מציעים קונסטרוקטורים הם רחבים ומשתנים בהתאם לפרמטרים המאפיינים את העבודה הספציפית. אם לדוגמה, ברצונכם להוסיף תוספת בנייה למבנה קיים כגון פרגולה בחצר, יחידת דיור או ממ"ד תצטרכו להזמין קונסטרוקטור לפגישת ייעוץ בה הוא יבדוק כיצד כדאי לתכנן את התוספת. מומלץ לערוך את הפגישה לפני שיש כבר תוכניות מסודרות של אדריכל, כי יתכן ובפגישת הייעוץ יתגלה כי התוכניות אינן ניתנות לביצוע. פגישת ייעוץ מהסוג הזה לגבי הוספת קיר למשל יכולה לעלות 1,200-1,500 ש"ח לפני מע"מ. אם התוספת יותר משמעותית כמו לדוגמה מרפסת, יתכן שהפגישה יכולה לעלות באיזור ה-2,000 ש"ח ומעלה לפני מע"מ, שבנוסף לפגישת הייעוץ ישנן עלויות לכתיבת תכנית הבנייה של התוספת. העלות הזו תלויה בגודל התוספת והמורכבות שלה, ונעה בטווח של 2,000 ש"ח לתוספת קטנה של קיר ועד 10,000 ש"ח ויותר אם מדובר לדוגמה בתוספת חדר. ומה עם מדובר בבנייה של מבנה חדש לגמרי? אז כמובן שישנה עלות משמעותית יותר, שתלויה אף היא בגודל המבנה, במספר המפלסים, התוספות, תוואי השטח וכו'. לדוגמה, ליווי לבניית בית בגודל 120 מטר על מפלס אחד יכול לעלות בטווח של בין 10,000 ש"ח ועד 15,000 ש"ח ואף יותר.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקנת חיפויים מעוצבים

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפים שיעזרו לכם לבחור שיש למטבח

מתכוננים לרכישת שיש למטבח? בוודאי שמתם לב לכך שיש הרבה מאוד סוגים ודגמים ששונים האחד מהשני כמעט בהכל – החל מהמראה ועד לתכונות החומר ולדרגת

מאפיינים של עיצוב בית בסגנון מודרני

עיצוב בית מודרני הוא למעשה, שם אחר לעיצוב עכשווי, ולכן מכיל את כל "מה שחם עכשיו". ועם זאת, ישנם עקרונות מסוימים שממשיכים להתקיים למרות השינויים

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו