הדרכות עבודה בגובה: 3 טיפים לבטיחות עבודות בגובה

תוכן עניינים

 

לאנשים שעובדים בגובה כל יום או בהזדמנויות שונות, עבודה בטוחה צריכה תמיד להישאר בראש סדר העדיפויות.

נדרשת טעות אחת על מנת להפוך משימה שגרתית לפציעה חמורה או לאסון. הדרכות עבודה בגובה מקנות את היידע להגנה על עובדים בכל פעם שהם עלולים להיחשף לסכנת נפילה. במהלך ההדרכות לומדים כיצד לעבוד בגובה בצורה נכונה ובטוחה, לומדים איך להתמודד עם מצבי לחץ בזמן שיש מקרים כמו תאונה או סיטואציה לפני תאונה, לומדים איך לתפעל את כל האביזרים איתם אנו עובדים ביום יום ועוד. כדי שעובד יוכל לעבוד בגובה עליו לעבור את ההדרכה הזאת, להחזיק ברישיון עובד בגובה המראה כי הוא אכן עבר את ההכשרה ואף לבצע רענונים של ההכשרה אחת לתקופה בהתאם לסוג העבודה אותה הוא מבצע ביום יום שלו.

מה זה הדרכות עבודה בגובה?

עבודה בגובה מתייחסת לכל עבודה שכרוכה בנפילה ופציעה. סולמות, קצות גגות, פתחים ברצפה ואפילו מבנה העמסה עלולים להיות מסוכנים. בתעשיית הבנייה, נדרשות הדרכות עבודה בגובה להבנת הידע הדרוש למניעת נפילות במהלך ביצוע עבודות בגבהים. הנה שלושה טיפים בטיחותי ים שיסייעו לכם להפחית את הסיכון בעבודה בגובה.

  1. שימוש במעקה

בכל מקום שאפשר, יש להשתמש במעקה, שמספק סוג של הגנה פסיבית, כשיטה הקלה והמומלצת ביותר לשמור על בטיחות העובדים שלכם תוך השגת תאימות בין כל העובדים ותהליכי הבנייה. מענה הינו חשוב מאוד בעבודה בגובה והוא מונע תאונות רבות.

הדרכות עבודה בגובה נדרשות על מנת לשמור על בטיחות העובדים, ובעלי בתים, מפקחי בנייה ועובדים לומדים על הסוגים השונים של מערכות מעקות שמתאימות כמעט לכל סגנון גג, והחומרים השונים שמהם הם עשויים. לא משנה באיזה סוג אתם משתמשים, המעקה מספק מערכת הגנה מפני נפילות.

https://govaguide.com/      המרכז להדרכות עבודה בגובה

  1. הבנת מרחקי נפילות

עובדים יכולים להשתמש בכל ציוד ההגנה הקיים למניעת נפילות, אבל אם אינם בקיאים בשיטות ההקפדה על הבטיחות, לבוש ההגנה חסר טעם. זה אולי נשמע כמו אמירה של שכל ישר, אבל תתפלאו כמה קל לטעות בהקפדה על הבטיחות.

במקרים רבים, צוות עובדים באתר הבנייה, שעובדים בגובה עצום מהקרקע, אינם לובשים או חובשים את ציוד ההגנה הנכון, ואינם משתמשים במכשירי הבטיחות. לכן יש חשיבות לקבלת הדרכות עבודה בגובה.

  1. בחירת נקודת עיגון מקובלת

בשלב זה, אנשים רבים מבינים שקיימים גורמים רבים שמעורבים בכל הנוגע לבטיחות נפילה. ובכן, הדרכות עבודה בגובה מכסות את כל השלבים. מה מהווה נקודת עיגון מקובלת? אין זה צינור PVC, וגם לא פיסת פלדה דקורטיבית על הגג.

נקודת עיגון מקובלת רק אם היא מתוכננת ומאושרת על ידי מהנדס מקצועי שחישב את העומסים הצפויים.

לסיכום, עבודה בגובה היא עובדה עם רמת סיכון גבוהה הדורשת הסמכה, עירנות ומיקוד.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

מאפיינים של עיצוב בית בסגנון מודרני

עיצוב בית מודרני הוא למעשה, שם אחר לעיצוב עכשווי, ולכן מכיל את כל "מה שחם עכשיו". ועם זאת, ישנם עקרונות מסוימים שממשיכים להתקיים למרות השינויים

עבודות סנפלינג בגובה 

  שליחה אתם ממלאים את תפקיד ועד הבית אצלכם בבניין המשותף? השכנים לחצו עליכם ועכשיו אין לכם שום ברירה אחרת ואתם רוצים לפחות לעשות את

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו