מאפיינים של עיצוב בית בסגנון מודרני

חיפויים במחירים שלא תמצאו במקום אחר! נסו וגלו!

עיצוב בית מודרני הוא למעשה, שם אחר לעיצוב עכשווי, ולכן מכיל את כל "מה שחם עכשיו". ועם זאת, ישנם עקרונות מסוימים שממשיכים להתקיים למרות השינויים והטרנדים. ניתן לשאוב השראה מן העקרונות הללו עם אלמנטים טרנדיים על מנת ליישם את המאפיינים של עיצוב מודרני.

 

מאפייני עיצוב בית מודרני

אחד המאפיינים העיקריים של עיצוב בית מודרני, הוא עיצוב נקי. לא, לא זה שמשיגים באמצעות חומרי ניקיון, אלא זה שמושג מתוך התבנית העיצובית של הבית. אנחנו למעשה מדברים על ניקיון גיאומטרי. אם ראינו פעם עיצוב מינימליסטי, או תורות מסוימות של הפשטה. לא משנה אם מדובר על תוכניות עיצוב שמראות לנו איך להיפטר מכל החפצים שכבר לא משרתים אותנו, או עיצוב מחדש של חדרים ישנים וחשוכים – מה שמשותף לכל אלו הוא היעדר הרעש או נוכחות השקט.

במילים פשוטות ואחרות, עיצוב בית מודרני מדגיש קווים נקיים וצורות גיאומטריות נקיות. כלומר, אין קשתות, עיטורים מגונדרים, תריסי חלונות וקישוטים בולטים. במקום כל אלו – צורות פשוטות, השרויות בחוסר סימטריה מכוון.  העושר לא מתבטא ברבדים על גבי רבדים של צורות, צבעים וחפצים – אלא דווקא בפשטות, בהיעדרם.

מאפיין עיקרי נוסף של עיצוב בית מודרני הוא זה של מפתחי האור. אחד המאפיינים הברורים בעיצוב מודרני הוא זה של תיעדוף מפתחי אור גדולים ולא מעוטרים, שישתלבו היטב עם הסגנון הפשוט. ומתוך הפשטות, תשומת הלב נחה על המפתח, על האור. יש בכך קסם. הדגש הוא על מפתחים, לא על טפטים, גופי תאורה וכן הלאה, ועל פי כן הפשטות נוכחת גם בהיבט זה.

 

יעדים בסגנון המודרני

בסופו של דבר, המטרה של עיצוב בית מודרני היא לפשט את עיצוב הבית, לתת עדיפות לפונקציונליות שלו ולהסיר כל אלמנט לא הכרחי. כל הסחת דעת מיותרת, וכל אלמנט טכנולוגי מיותר יוצא מן המרחב ולא נכנס אליו. ובכך, לעיצוב בית מודרני ולתרגולי זן יש המון במשותף. מי מאיתנו שנחשף לחכמה הבודהיסטית בוודאי מכיר את הבקשה לחתוך את כל האשליות ולרדת לשורש האמת, למרכז ההוויה. ומי שמצליח לעשות זאת מגלה כמה הוא פשוט ולא מעוטר. אך זהו כבר נושא למאמר אחר.

 

האם יש הבדלים בין עיצוב כפרי לבין עיצוב בית מודרני?

יש שיגידו שעיצוב בית מודרני נולד מתוך קונטרה עיצובית לסגנון הכפרי. אנחנו לא יודעים אם זה נכון. אנחנו לא חושבים שיצירה יכולה להיות קונטרה ליצירה אחרת, אלא רק בעבוע של דבר מה אמיתי ונכון מבפנים. ועדיין, זה סיפור יפה. הסגנון הכפרי מתאפיין ברהיטים גדולים, בחומרי עץ, בצבעים חמים, בהמון "רעש ובלאגן" בעיניים, ובתחושת משפחתיות וחמימות.

סגנון עיצוב בית מודרני, מתאפיין בפשטות ובניקיון. ועל כן גם אם יש המון פריטים בבית, הם יוסתרו בתוך רהיטים פונקציונליים (הדגש על האיכות הפונקציונלית) כארונות נסתרים ורהיטים מודולריים. כך שהסגנון המודרני יכול להניב חווית עיצוב נקייה ופשוטה (כמו גם יעילה מאוד בלאחסן חפצים ולשמור על מרחב נקי) והסגנון הכפרי מניב חווית עיצוב חמימה ופוגשת.

 

אלמנטים שניתן לשלב לתוך סגנון עיצוב בית מודרני

כאמור, ניתן לשלב אלמנטים שונים במסגרת עיצוב בית מודרני, כל עוד "זה חם עכשיו" ועם זאת ישנם עקרונות הנחשבים "נצחיים" לסגנון, כמו עוגנים מהם ניתן לשאוב השראה. במקרה זה: פשטות, ניקיון ופונקציונליות. הם חיפויי שיש ומדרגות יכולים להתאים לעקרונות הללו?

ניתן לטעון שכן. זאת לאור שחיפוי שיש, בין אם על קירות חיצוניים, פנימיים ועל מזנונים ושאר חפצים יכול להעניק מראה נקי ופשוט. יתרה מכך, הוא יכול להסתיר מקומות אחסון באופן פונקציונלי, ועל כן התשובה היא כן.  ניתן להשתמש בחיפוי שיש בכל מיני אזורים במטבח: קירות, מזנון, אישי, שולחנות, רצפות, כסאות. ולמעשה בכל אזור בבית.

בנוסף, מדרגות יכולות להיכלל במסגרת עיצוב בית מודרני, שכן ניתן לעצב אותן באופן פשוט, נקי ואף פונקציונלי. הן לא חייבות להכיל פונקציה של סדר ואחסון כדי להיכלל במסגרת העיצוב, אך הן כן יכולות לשאוף למינימליזם ולצורה שהיא גם נקייה, וגם במובן מסוים לא בדיוק סימטרית (ואיכשהו עדיין משתלבת במרחב באופן נאה). מדרגות יכולות להפוך לאלמנט "פיסולי" כאשר הן בחיפוי שיש, שכן הן יכולות לקבל מעין צורה א-סימטרית, שיכולה להוסיף להן עניין.

 

שאלת ההתאמה: מתאים לך עיצוב בית מודרני?

האם לכל בית מתאים עיצוב בית מודרני?  אנחנו לא יודעים. האם לך זה מתאים? אנחנו לא יודעים. אך אלו חלק מהשיקולים שהיינו מתייחסים אליהם כדי להעריך. ראשית, היינו שואלים – האם יש כאן מקום ליצור סביבה נוחה ומרווחת, נטולת קישוטים מיותרים ועומסים לא רלוונטיים, כדי ליצור הרמוניה וניקיון במרחב? האם מתאים לפתוח כאן מפתחי אור גדולים וטבעיים כדי להכניס המון אור טבעי שיצבע את האווירה?  האם מתאים לפתוח את המרחב כך שיהיו כמה שפחות קירות?

במילים פשוטות, אם בית צריך להיות מרווח, נקי, פשוט יותר – מדובר בשיקולים שמעצבת פנים יכולה להתחשב בהם כדי ללכת על עיצוב בית מודרני. אם בית לא צריך להיות מרווח, נקי ופשוט אלא דווקא יותר חמים, מבולגן, "ועמוס" (אולי יש ילדים והרבה תנועה), אז מעצבת פנים יכולה להעריך שאין זה מתאים להחיל את סגנון העיצוב המודרני.

 

שאלות אלו ואחרות יכולות לאפשר לנו לדעת, האם סגנון עיצוב בית מודרני יכול להתאים למרחב נתון.

 

אז מה היה לנו בכתבה:

התקנת חיפויים מעוצבים

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

כמה עולה שיש למטבח

סוגי שיש נפוצים במטבח איטלקי

המטבח האיטלקי הפך להיות לבחירה המועדפת על אנשים שונים בארץ ובעולם. מטבחים תוצרת איטליה מביאים איתם איכות שלא תוכלו למצוא במבטחים מסוגים אחרים. אך על

כך תדעו אם אבן קיסר מתאימה לכם

מתכוננים לרכוש שיש למטבח? אנו מאמינים שאחת האפשרויות הבולטות שעלו הם משטחי אבן קיסר הידועים. שליחה מדובר במשטחים שמיוצרים בישראל ומשווקים לעשרות מדינות שונות בעולם

טיפים שיעזרו לכם לבחור שיש למטבח

מתכוננים לרכישת שיש למטבח? בוודאי שמתם לב לכך שיש הרבה מאוד סוגים ודגמים ששונים האחד מהשני כמעט בהכל – החל מהמראה ועד לתכונות החומר ולדרגת

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו