קופינג אבן

תוכן עניינים

על המונח "קופינג אבן" כבר יצא לכם לשמוע? סביר להניח שלא הרבה מכירים את המונח בשם שלו, אך אין לנו כל ספק שכבר נפגשתם עם קופינג במקום כזה או אחר. את הקופינג אנו מניחים לרוב בתום העבודה לאחר החיפוי, וזאת בכדי למנוע תקלות עתידיות ולנווט את המים המגיעים אל האזור. 

קופינג אבן – מהו קופינג?

קופינג הוא למעשה סוג ריצוף המשמש כאבן סף, בדרך כלל קופינג יהיה מצוי בבריכות, מעקות, חומות ועוד. קופינג אבן הינה אבן עמידה יותר המתאימה למקומות רטובים, לשחיקות ולמניעת החלקות בין היתר. קופינג בעל שימוש נפוץ במקומות בעלי רטיבות מכיוון שהוא מונע חדירת מים ולכלולים שונים וכמו כן מעניק מראה אסתטי אשר מוכר במקומות אלו שציינו. 

הדרך המקובלת ביותר ליצירת קופינג הוא משיש, אבן טבעית כדוגמת אבן כרכור או אבן סינתטית. טווח המחירים של קופינג הינו רחב, תוכלו לראות סוגים שונים של אבני קופינג בעיצובים שונים, יוקרתיים כמו קופינג מאבני צפחה ועוד. 

קופינג אבן – איך בוחרים?

כפי שציינו יש סוגי קופינג שונים אשר יכולים לשמש אתכם, את סוג הקופינג עליכם לבחור בהתאם לבחירת הריצוף והחיפוי. ישנם שני היבטים עליכם לבחון בעת בחירת סוג קופינג אבן, ההיבט הראשון הוא ליצירת עיצוב משתלב עם מה שקיים כבר, משמע הצבע והמרקם לוקחים פה משקל כבד. ההיבט השני הוא יותר טכני, עליכם לבחון את עיבוד חומר הגלם, את העובי ועד כמה הוא יכול להטיב במקום בו אתם רוצים להתקין אותו. 

קופינג אבן בבריכת שחיה

קופינג אבן – תפקידים

למעשה לקופינג יש 4 תפקידים:

  1. הסטה של המים לכיוון פתחי הניקוז
  2. במקרה של איטום קירות, להוות שכבת איטום ולמנוע חדירת מים בין הטיח לתשתית
  3. שמירה על הקירות החיצוניים מפני בלאי שנוצר עקב הגשמים
  4. עיצוב מודרני באמצעות קופינג

חשוב לדעת כי הקופינג הוא רק שכבת כיסוי עליונה בלבד, ואין להסתמך רק על הקופינג כאשר אנו דואגים לחדירת מים. תמיד מומלץ ליצור עוד שכבת איטום לפני התקנת הקופינג. כמו כן, הביטחון מאוד חשוב פה ויש לתת רק לאיש מקצוע להתקין עבורכם את הקופינג, זאת בשל קשיים טכניים הקשורים למורכבות העבודה ובחירה נכונה המתאימה לסוג הקיר ומצבו, אתם לא רוצים להגיע למצב של ניתוק אבנים מהקיר.

חיפוי קופינג לאיטום נגד נזילותקופינג אבן – ייעוץ

הדרך הטובה ביותר להגיע לתוצאה ללא בלאי או "חורים" היא על ידי ייעו. מאנשי מקצוע כמו מעצבי פנים ואדריכלים אשר סביר להניח שמכירים את חומר הגלם. כמו כן, כאשר אתם רוכשים את המוצר ממקום מקצועי אשר מתמחה בשיש ואבן טבעית לבניה תוכלו גם מהם לקבל את הייעוץ אשר מגיע לכם עם הרכישה. לכן, אנו מדגישים את החשיבות בבחירת מקום מקצועי לרכישת קופינג, ללא בחירה נבונה התוצאות אשר תקבלו בסופו של דבר יהיו בהתאם. אל תתפשרו על מקום שאינו מקצועי בגלל מחיר חומר גלם נמוך, לעיתים מחיר זול עולה בסופו של דבר ביוקר…

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

מאפיינים של עיצוב בית בסגנון מודרני

עיצוב בית מודרני הוא למעשה, שם אחר לעיצוב עכשווי, ולכן מכיל את כל "מה שחם עכשיו". ועם זאת, ישנם עקרונות מסוימים שממשיכים להתקיים למרות השינויים

עבודות סנפלינג בגובה 

  שליחה אתם ממלאים את תפקיד ועד הבית אצלכם בבניין המשותף? השכנים לחצו עליכם ועכשיו אין לכם שום ברירה אחרת ואתם רוצים לפחות לעשות את

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו