קופינג אבן

חיפויים במחירים שלא תמצאו במקום אחר! נסו וגלו!

על המונח "קופינג אבן" כבר יצא לכם לשמוע? סביר להניח שלא הרבה מכירים את המונח בשם שלו, אך אין לנו כל ספק שכבר נפגשתם עם קופינג במקום כזה או אחר. את הקופינג אנו מניחים לרוב בתום העבודה לאחר החיפוי, וזאת בכדי למנוע תקלות עתידיות ולנווט את המים המגיעים אל האזור. 

קופינג אבן – מהו קופינג?

קופינג הוא למעשה סוג ריצוף המשמש כאבן סף, בדרך כלל קופינג יהיה מצוי בבריכות, מעקות, חומות ועוד. קופינג אבן הינה אבן עמידה יותר המתאימה למקומות רטובים, לשחיקות ולמניעת החלקות בין היתר. קופינג בעל שימוש נפוץ במקומות בעלי רטיבות מכיוון שהוא מונע חדירת מים ולכלולים שונים וכמו כן מעניק מראה אסתטי אשר מוכר במקומות אלו שציינו. 

הדרך המקובלת ביותר ליצירת קופינג הוא משיש, אבן טבעית כדוגמת אבן כרכור או אבן סינתטית. טווח המחירים של קופינג הינו רחב, תוכלו לראות סוגים שונים של אבני קופינג בעיצובים שונים, יוקרתיים כמו קופינג מאבני צפחה ועוד. 

קופינג אבן – איך בוחרים?

כפי שציינו יש סוגי קופינג שונים אשר יכולים לשמש אתכם, את סוג הקופינג עליכם לבחור בהתאם לבחירת הריצוף והחיפוי. ישנם שני היבטים עליכם לבחון בעת בחירת סוג קופינג אבן, ההיבט הראשון הוא ליצירת עיצוב משתלב עם מה שקיים כבר, משמע הצבע והמרקם לוקחים פה משקל כבד. ההיבט השני הוא יותר טכני, עליכם לבחון את עיבוד חומר הגלם, את העובי ועד כמה הוא יכול להטיב במקום בו אתם רוצים להתקין אותו. 

קופינג אבן בבריכת שחיה

קופינג אבן – תפקידים

למעשה לקופינג יש 4 תפקידים:

  1. הסטה של המים לכיוון פתחי הניקוז
  2. במקרה של איטום קירות, להוות שכבת איטום ולמנוע חדירת מים בין הטיח לתשתית
  3. שמירה על הקירות החיצוניים מפני בלאי שנוצר עקב הגשמים
  4. עיצוב מודרני באמצעות קופינג

חשוב לדעת כי הקופינג הוא רק שכבת כיסוי עליונה בלבד, ואין להסתמך רק על הקופינג כאשר אנו דואגים לחדירת מים. תמיד מומלץ ליצור עוד שכבת איטום לפני התקנת הקופינג. כמו כן, הביטחון מאוד חשוב פה ויש לתת רק לאיש מקצוע להתקין עבורכם את הקופינג, זאת בשל קשיים טכניים הקשורים למורכבות העבודה ובחירה נכונה המתאימה לסוג הקיר ומצבו, אתם לא רוצים להגיע למצב של ניתוק אבנים מהקיר.

חיפוי קופינג לאיטום נגד נזילותקופינג אבן – ייעוץ

הדרך הטובה ביותר להגיע לתוצאה ללא בלאי או "חורים" היא על ידי ייעו. מאנשי מקצוע כמו מעצבי פנים ואדריכלים אשר סביר להניח שמכירים את חומר הגלם. כמו כן, כאשר אתם רוכשים את המוצר ממקום מקצועי אשר מתמחה בשיש ואבן טבעית לבניה תוכלו גם מהם לקבל את הייעוץ אשר מגיע לכם עם הרכישה. לכן, אנו מדגישים את החשיבות בבחירת מקום מקצועי לרכישת קופינג, ללא בחירה נבונה התוצאות אשר תקבלו בסופו של דבר יהיו בהתאם. אל תתפשרו על מקום שאינו מקצועי בגלל מחיר חומר גלם נמוך, לעיתים מחיר זול עולה בסופו של דבר ביוקר…

 

קופינג אבן מציג לנו סוג בנייה שונה ממה שאנו מכירים, מצד אחד יש לו עיצוב מרשים והוא מאוד מושך את העין, מצד שני הוא שימושי למניעת בלאי עקב גשמים או חדירת מים בין הטיח לתשתיות. לרבים מאיתנו יש קופינג בבית ורבים מאיתנו חייבים קופינג בבית. הנה על רגל אחת כל הדברים הבסיסיים שעליכם לדעת בעניין רכישת והתקנת קופינג.

קופינג אבן או קופינג שיש?

על הבדלי המחירים בין שני הסוגים נדבר בהמשך, כמובן לכל סוג יש עוד סוגים דומים במחירים שונים. הדבר שצריך לתרום לכם בבחירת קופינג אבן או שיש הוא הבחינה העיצובית, איך הקופינג משתלב עם המעקה, החלון, הבריכה וכן הלאה… מבעד לפן העיצובי יש לקחת בחשבון ששיש הוא יותר רגיש מאשר קופינג אבן, ופחות מוגן מפני בלאי ושריטות. נדגיש כי יש דגמי קופינג שיש עמידים ואיתנים בדיוק כמו אבן, אך הבסיסיים בהשוואה לקופינג אבן בסיסי הם בעלי בלאי גבוה יותר. אם כך, לסיכום העניין, קופינג שיש דורש יותר תחזוקה.

החשיבות של השיפוע

כאשר מדובר על התקנת הקופינג הדבר היחיד שאתם יכולים לתרום בו הוא בחירה של חברה מקצועית, בחירה זו תפתור כל תקלה שהייתה יכולה לצוץ. עניין ההתקנה הוא קריטי כיוון שלכל קופינג יש נקודת תורפה בחיבורים שבין חלקי הסף, בעל מקצוע שאינו מנוסה עלול להתקין את הקופינג בצורה בה יחדרו מים בסופו של דבר למעקה. יש להקפיד לקחת מידות של ספי החלון או מקום ההתקנה, וכאשר מתקינים יש לשמור על שיפוע מסוים כלפי חוץ ואיטום מקסימלי של הרווחים.

התקנת קופינג אבן בקיר חיצוני

מחיר קופינג

כפי שציינו יש צורך לבחור חברה מקצועית גם לבחירת חומר גלם מעולה וגם בשל אנשי המקצוע שיבצעו את העבודה על הצד הטוב ביותר, כל זה כלול במחיר בסופו של דבר. מחיר קופינג אבן  אותו נציין יהיה מחיר די כללי מכיוון שהמחיר נקבע על פי מורכבות העבודה, סוג חומר הגלם, מיקום ועוד… דגמים של קופינג אבן ללא התקנה יכולים לנוע החל מ 70 ש"ח ועד 200 ש"ח ומעלה עבור מטר רץ. כאשר המחירים גבוהים יותר ההתקנה כלולה במחיר בדרך כלל. 

לסיכום

קופינג אבן או שיש יכולים לתרום לעיצוב הבית ולשמירתו מפני בלאי גשמים, לכל זה יש מחיר כמובן. חשוב להבין, המחיר אותו אנו משקיעים על קופינג לבסוף תורם לנו כאשר לא נוצר בלאי בקירות לאחר ימים גשומים. מומחים רבים ממליצים לבצע בדיקת אטימות בכל מספר שנים בכדי לוודא שלא נוצרו פריצות שעליהן נשלם ביותר אחרי כמה שנים.

אם כך, כל מה שנותר לנו להגיד לכם לסיכום הוא שיש להקפיד על מחקר ראשוני עוד לפני שאתם יוצרים קשר עם החברה, המחקר צריך להיות אודות החברה ממנה תקבלו שירות. מחקר מעמיק לגבי מקצועיות החברה יתרום לכם בבחירה נכונה ופחות כאב ראש ויותר ביטחון כאשר אתם מוציאים כסף מהארנק.

אז מה היה לנו בכתבה:

התקנת חיפויים מעוצבים

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם תוך פחות מ-24 שעות

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

טיפים שיעזרו לכם לבחור שיש למטבח

מתכוננים לרכישת שיש למטבח? בוודאי שמתם לב לכך שיש הרבה מאוד סוגים ודגמים ששונים האחד מהשני כמעט בהכל – החל מהמראה ועד לתכונות החומר ולדרגת

מאפיינים של עיצוב בית בסגנון מודרני

עיצוב בית מודרני הוא למעשה, שם אחר לעיצוב עכשווי, ולכן מכיל את כל "מה שחם עכשיו". ועם זאת, ישנם עקרונות מסוימים שממשיכים להתקיים למרות השינויים

Call Now Buttonהתקשרו עכשיו